Dom w Krakowie

Ponad trzy lata temu otrzymaliśmy zamówienie na projekt wnętrz, elewacji i ogrodzenia domu dla 6-osobowej rodziny. Zakres prac był olbrzymi, a różne problemy na budowie wydłużały termin zakończenia projektu.

Parter utrzymany jest w orzechowo-bialej tonacji z kolorystycznymi dodatkami. Główny element domu stanowi drewniana ściana z "przytulonymi" do niej schodami. Nad nimi, w dużej przestrzeni, wiszą lampy firmy Artemide, przypominające latające mewy. Tuż obok na pięciometrowej ścianie znajduje się płaskorzeźba z wypalanej ceramiki.

Przestronna kuchnia wraz z dużą jadalnią są niezbędne dla licznej rodziny. W domu znajduje się też druga, większa jadalnia na 20 osób. Zaprojektowany do niej stół ma 4,5 metra długości, a jego końce są podwieszone do sufitu. Środek stołu stanowi nierdzewny łącznik z tulejami, które mogą służyć za wazony na kwiaty lub świeczniki. Fotele to oczywiście "Duchy Filipa" Starcka. W ścianie między jadalnią i salonem znajduje się akwarium wkomponowane w drewnianą okładzinę.

Inwestorzy poprosili nas, aby zaprojektować miejsce na książki - nam jednak żaden typowy regał tam nie pasował i tak powstał oryginalny mebel: książki mają wysokość 2,5 metra, a litery na ich grzbietach stanowią uchwyty szafek.

Łazienki również potraktowaliśmy z przymrużeniuem oka. W jednej lustro "kapie" z czerwonego kranu, a w drugiej, dziecięcej, znajduje się ostrzeżenie przed śliską podłogą.

 


Dom został zaprojektowany wraz z AE Design Studio
Część zdjęć jest autorstwa Moniki Filipiuk-Obałek i zostały zaprezentowane w sierpniowym numerze magazynu "Czas na wnętrze"